Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Падна договор: Ковачевски објави фотка со студентите

Статус на Ковачевски

Драго ми е што денешниот конструктивен состанок со студентите го завршивме со позитивно решение. Се договоривме и понатаму да се користи студентскиот оброк по старите критериуми, а преку отворен дијалог ќе најдеме и системско решение.

Студентите секогаш имаат право да ги кажат своите ставови, а ние како Влада ќе бидеме секогаш тука да ги слушнеме, да разговараме и да преземаме мерки за подобрување на студентскиот стандард, бидејќи тие се иднината на државата.