Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Крвав инцидент во Прилеп: Еден повреден, повеќе успсени

На 13.11.2022 на Градскиот базен во Прилеп, полициски службеници од ОВР Прилеп ги лишиле од слобода Д.А.(26), В.А.(20), И.Џ.(23) и С.Џ.(29), сите од Прилеп, затоа што во 22.52 часот го нарушиле јавниот ред и мир со учество во физичка пресметка во која биле употребени разни предмети и во која со тешки телесни повреди се здобил М.Џ.(40) од Прилеп, констатирани во болницата во Прилеп.

По целосно документирање на случајот ќе биде поднесена соодветна пријава.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
Ова се сите неработни денови за новогодишните и божикните празници во 2023 година

Со доаѓањето на крајот на старата 2022 година, многумина се прашуваат кои се неработните денови кои следат во декември и јануари со цел да си го испланираат слободното и празнично… Прочитај повеќе

Ковачевски до Мицкоски: Не е храборст да се криеш зад Апасиев и да бараш предвремени избори затоа што си уплашен

Христијан Мицкоски и Димитар Апасиев се совршена комбинација за хаос и деструкција, порача вечерва претседателот Димитар Ковачевски на граѓанската трибина „Силно и одлучно кон иднината“ во Куманово. Ковачевски истакна дека… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе