Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
+Македонија

25 санкции за непрописно вградени фолии

Министерството за внатрешни работи во периодот од 7.11.2022 до 13.11.2022 спроведе акциска контрола на територијата на Република Северна Македонија за санкционирање неисполнување на пропишаните услови во однос на затемнувањето на стаклата на возилата. При контролата, санкционирани се 25 учесници во сообраќајот. На сите прекршители изготвени им се соодветни поднесоци.

Засилените акциски контроли продолжуваат и во наредните денови. Апелираме до сите учесници во сообраќајот да ги почитуваат сообраќајните правила и прописи и заеднички да придонесеме за побезбедни патишта.