Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Досега не се пријавени наши државјани кои побарале помош по експлозијата во Турција

„Информираме дека досега не се пријавени наши државјани кои побарале помош; притоа напоменуваме дека при евентуална потреба за помош нашите државјани може да нѐ контактират на дежурните телефонски броеви: +905456149777 во Истанбул и +38975273732 во Скопје“, велат од МНР.

Македонското Министерство за надворешни работи со крајно загриженост ја следи ситуацијата по последната трагична експлозија во Истанбул; во вонредна функција се ставени Генерален конзулат во Итанбул како и Амбасадата во Анкара.