Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarCentarМакедонија

Метео предупредување – Надоаѓа студена воздушна маса, дожд, некаде и снег

Утре поради спуштање на постудена воздушна маса од север, времето ќе биде променливо облачно со умерен, а вдолж Повардарието засилен северен ветер (над 60 км/час).

Попладне, во текот на ноќта и во сабота ќе има повремени врнежи од дожд, а на повисоките планини повремен снег.

Дневната температура во сабота ќе опадне за неколку степени.