6.8 C
Скопје
18. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
ЉУБОВ И СЕКС

Истражување: Македонките на седмо место по гледање порнографија во Европа

Според новото истражување на најпознатиот порно сајт „Порнхаб“, жените од Македонија доста сакаат филмови за возрасни.

Имено, листата покажува од кои десет европски земји жените најмногу уживаат во гледањето порнографија. На оваа страница жените од Црна Гора, Хрватска, Босна и Херцеговина, Словенија и Унгарија најмногу бараат филмови во кои жените разменуваат страсти со жени.

Исто така, објавена е листа на жени кои гледаат најмногу порно во Европа:

1. Молдавки

2. Србинки

3. Словачки

4. Естонците

5. Литванки

6. Црногорки

7. Македонки

8. Унгарки

9. Босанки

10. Хрватките.

Спонзорирано: