19.8 C
Скопје
24. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
CentarМакедонија

Пожарот кај РАМПА го гасат 7 пожарникарни возила, улицата е затворена за сообраќај – Ова се првите информации

РЦУК – Скопје известува дека на ден 19.09.2022 година околу 11:40 часот настанал пожар на објекти во близина на Тутунски комбинат( кај рампата) во оштина К.Вода.
За пожарот известени се Полиција и ЕВН. Моментално на терен има 7 пп возила , додека за бројот на пожарникари немаат точни информации од 193.

Пожарорт е во тек на гасење.

РЦУК- Скопје, ја пренесува информацијата од ЦУКС на град Скопје дека поради интервенција на Против пожарната бригада на Град Скопје на опожарен објект на ул. 11 Октомври, во овој момент за сообраќај затворен е делот од улицата на потегот од к-цата со ул. Пролет и бул.Македонија, до к-цата со бул. Кочо Рацин, во двете насоки на движење, па затоа Центарот апелира до сите учесници во сообраќајот да бидат внимателни и да ја прилагодат својата брзина на движење според условите на патот особено ако се движат кон овој потег.