19.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Забрчанец: Градот Скопје нема портпарол, а во исто време Владата е најтранспарентната институција во државава

Фејсбук статус на Марјан Забрчанец:

Небо – Земја!

Градот Скопје нема портпарол и не одговара на прашањата на медиумите и јавноста.
Во исто време, Владата е најтранспарентната институција во државава и најтранспарентна влада во регионот.

„Па никој не сака да биде портпарол. Еве ајде дојдете вие бидете портпарол на Градот“, им рече Арсовска вчера на новинарите што ја следеа прес конференцијата на разрешениот директор на Водовод.