26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

УХМР: Од среда нов топол бран

Под влијание на јужно воздушно струење и на топла воздушна маса, од среда ќе има значителен пораст на температурата.

Особено топло ќе биде в четврток и в петок, кога дневната температура ќе биде над просекот за овој период од годината и на целата територија ќе биде активно жолто ниво на опасност од високи температури.

И во скопското подрачје в четврток и в петок ќе биде многу топло и ќе биде активно жолто ниво на опасност од високи температури.