26.8 C
Скопје
28. септември 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

(ФОТО) Шокантно однесување на градоначалникот Пецаков

Градоначалникот направи нешто од што и присутните гледачи и спортски работници на маратонот беа непријатно изненадени.

Пред да го означи стартот на маратонот со пиштолот, Пецаков пиеше нешто што наликува на алкохол со своја тајфа во катамаран закотвен на самата стартна линија без воопшто да ги уважи пливачите, судиите и официјалните лица.