14.8 C
Скопје
1. октомври 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentarМакедонијаТОП ВЕСТИ

Подгответе се за невреме денеска и утре – кога да очекуваме стабилизација?

До утре под влијание на циклонска активност времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на невреме со интензивен пороен дожд, силен ветер, електрични празнења и појава на град. Во текот на овој период се очекува на места да наврнат над 40 л/м2.

Прогноза за 15.08.2022
Минимална температура: 10°C до 18°C Максимална температура: 25°C до 33°C УВ=8

Прогноза за 16.08.2022
Минимална температура: 12°C до 20°C Максимална температура: 27°C до 35°C УВ=8

Прогноза за 17.08.2022
Минимална температура: 11°C до 20°C Максимална температура: 29°C до 37°C УВ=8