28.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Локално

Поради дефект дел од жителите во Аеродром без вода

Од ЈП Водовод и Канализација денеска известуваат дека поради уличен дефект од Ф – 150 мм на бул. Кузман Јосифовски Питу бб – кај ТЦ Скопјанка во населба Аеродром ќе има прекин на водоснабдувањето.

Прекинот ќе биде во периодот од 9:00 часот па се до отстранување на дефектот без вода ќе останат дел од корисниците од бул. Кузман Јосифовски Питу од бр.17 до трафиката пред ТЦ.Скопјанка, како и корисниците од улиците Бојмија и 23 – ти Октомври.

По отстранување на дефектот ЈП Водовод и Канализација ќе ги информира граѓаните за надминување на проблемот.