26.8 C
Скопје
16. август 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Локално

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Хаос низ Охрид по невремето – големи материјални штети

Охрид денеска беше погоден од силно невреме кое предизвика големи материјални штети во некои делови на градот.

Невремето било краткотрајно, но интензивно кое предизвикало материјални штети.

Силниот ветер откорна и покрив од станбена зграда чии делови оштетиле повеќе куќи и автомобили во соседството.

Среќа е што нема повредени.

Фотографиите се пренесени од официјалната фејсбук страница на охридскиот градоначалник