27.8 C
Скопје
1. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Бизнис

Нови цени на горивата – Од денес ќе точиме поевтин бензин, а поскап дизел

Бензинот поевтини за 1,5 денари, а дизелот поскапи за 0,5 денари.

Па така од денес цените на нафтените деривати ќе изнесуваат:

Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 95 110,00 (денари/литар); Моторен бензин ЕУРОСУПЕР БС – 98 112,00 (денари/литар); Дизел гориво ЕУРОДИЗЕЛ БС (Д-Е V) 110,00 (денари/литар); Масло за горење Екстра лесно 1 (ЕЛ-1) 107,00 (денари/литар); Мазут М-1 НС 56,738 (денари/килограм)