32.8 C
Скопје
3. јули 2022
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Македонија

Парламентот на Украина се заблагодари за помошта од фондацијата Заев

Фејсбук статус на Парламентот на Украина:

Продолжуваме да бараме и носиме хуманитарна помош во Украина.

🇺🇦🇲🇰Денеска Одеса прими пратка со хуманитарна помош од нашите добри пријатели од Северна Македонија, поточно од фондацијата на поранешниот премиер Зоран Заев – „Фондација Заев – Едно општество за сите“.

Ги добивме многу потребните 20 тони производи кои ќе ги користат вооружените сили на Украина, бегалците и оние на кои навистина им се потребни.

„Ние сме многу благодарни на народот на оваа земја и лично на господинот Зоран Заев и неговото семејство за поддршката на Украина во борбата против рускиот окупатор.