Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Showbiz

Илон Маск ги нападна критичарите на новиот стендап на Џервејс: Не сте во допир со светот

Милијардерот Илон Маск му даде поддршка на комичарот Рики Џервејс откога неговото контроверзно стендап-шоу наиде на лоши критики.

Долгоочекуваниот специјал на „Нетфликс“, SuperNature, доби мешани критики од оние што го гледаа, а многу луѓе се вознемирени од некои шеги што ги кажа комичарот.

Потоа следуваше посебна дебата за неговите шеги на сметка на транс-заедницата. Во еден дел од емисијата тој ги повика транс-жените да си го изгубат к*рот“.

„Ох, жени. Не сите жени, мислам на старомодните. Проклети диносауруси. Јас ги сакам новите жени. Тие се одлични, нели? Овие што ги гледаме во последно време. Овие со бради и к*рови,“ вели комичарот за време на настапот.

И додека шоуто доби високи оценки од страна на агрегатот на рецензии „Ротен томатос“, тоа наиде на осуда од некои критичари.

Сепак, најбогатиот човек на светот, Илон Маск, не се согласува со нив и го поддржа Џервејс на „Твитер“ велејќи дека критичарите не знаат за што зборуваат.

„Тие немаат контакт со народот и на тој начин го губат својот кредибилитет кај луѓето“, напиша Маск.

Можеби ќе ве интересира…

  • Biznispro.com
  • Вести +
  • Жена
ПАДНА ОДЛУКА: Ново значително поевтинување на бензинот и дизелот, ова се новите цени

Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги на Република Северна Македонија донесе Одлука со која се врши намалување на малопродажните цени на нафтените деривати во просек за 1,48 % во… Прочитај повеќе

Ковачевски: Мицкоски секое утро прво проверува на телефонот што кажал Апасиев

Претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски смета дека е изводливо до 2030 година земјата да стане полноправна членка на ЕУ. Тој од трибината „Силно и одлучно кон иднината“ од Велес кажа… Прочитај повеќе

Еве што се случува во телото на жената за време на ПМС: Хормоните се главни виновници за се

Најголема улога во женското репродуктивно здравје имаат хормоните кои регулираат голем број процеси во организмот. Така, под влијание на хормоните може да се забележат одредени појави во телото на жената… Прочитај повеќе