Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија

Температурите утре ќе паднат на -4 степени, од понеделник промена на времето – Детална прогноза за следните 4 дена

Денес ќе биде наутро студено со температури кои во североисточниот дел ќе паднат до -4 степени, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Следува период на стабилно време, со појава на умерена облачност. Утре минималните температури на повеќе места ќе бидат негативни, а од петок ќе има пораст на температурите, особено на утринските.

По одделни котлини ќе има услови за појава на утринска магла.

Прогноза за 28.10.2021
Минимална температура: -3°C до 5°C
Максимална температура: 13°C до 18°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северисточен правец.

Прогноза за 29.10.2021
Минимална температура: 0°C до 7°C
Максимална температура: 13°C до 19°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.

Прогноза за 30.10.2021
Минимална температура: 1°C до 9°C
Максимална температура: 14°C до 19°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен југоисточен ветер.