Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија

Свежо и студено време со температури под просекот, а следува и дожд – Метеоцентар со детална прогноза за следните денови

Од понеделник ќе се задржи свежо време со температури под просекот за овој период од годината. Утринските температури од вторник на повеќе места ќе бидат околу нулата. Од средината на следната седмица ќе има зголемена облачност со услови за локален дожд.

Прогноза за 26.10.2021
Минимална температура: -3°C до 5°C
Максимална температура: 11°C до 17°C
Наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 27.10.2021
Минимална температура: -3°C до 4°C
Максимална температура: 12°C до 18°C
Наутро студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност.

Прогноза за 28.10.2021
Минимална температура: -1°C до 7°C
Максимална температура: 12°C до 19°C
Променливо облачно со сончеви периоди. На места ќе има услови за слаб дожд.. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.