15.8 C
Скопје
17. септември 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar

Сончево време со температура до 35 степени

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец. Минималната температура ќе биде во интервал од 11 до 21, а максималната од 28 до 35 степени.

Во Скопје, сончево со мала до умерена облачност и со слаб до умерен северен ветер. Минималната температура ќе биде 18, а максималната ќе достине до 33 степени.

Следува период на стабилно и топло време, освен утре кога во планинските предели ќе има изолирана појава на краткотраен дожд и ретки грмежи.

Од понеделник температурите ќе бидат во натамошен пораст, а особено топло се очекува во средината на следната седмица.