19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија ТОП ВЕСТИ

Детална прогноза: Уште утре стабилно, од недела силен проен дожд, ветер и грмежи – температури до 32 степени

Денес и во сабота времето ќе биде стабилно, сончево и топло.

Во недела во попладневните часови ќе има локална појава на пороен дожд и грмежи. Од понеделник се очекува променливо облачно време, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, појава на грмежи и засилен ветер.

Прогноза за 05.06.2021
Минимална температура: 6°C до 14°C
Максимална температура: 24°C до 32°C
Сончево и топло со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од северозападен правец. УВ=8

Прогноза за 06.06.2021
Минимална температура: 8°C до 15°C
Максимална температура: 25°C до 32°C
Сончево со мала до умерена облачност. Попладне со локален пороен дожд и појава на ретки грмежи. УВ=7

Прогноза за 07.06.2021
Минимална температура: 9°C до 16°C
Максимална температура: 23°C до 30°C
Променливо облачно и нестабилно со локална појава на пороен дожд, грмежи и засилен ветер. УВ=7
Последна сателитска слика