19.8 C
Скопје
20. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија

Сончево и топло со локална облачност

Денеска времето ќе биде сончево и топло со мала до умерена локална облачност и со слаб ветер од променлив правец.

Минималната температура ќе биде во интервал од 10 до 15, а максималната ќе достигне од 27 до 34 степени.

Во Скопје, ќе биде сончево и топло со слаб ветер од северен правец.

Минималната температура ќе се спушти до 12, а максималната ќе достигне до 31 степен.