36.8 C
Скопје
23. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија

Ужас: Се обидел да силува малолетничка во Кичево

Во ОВР Кичево вчера во раните утрински часови е приведен и лишен од слобода Е.К.( 20) од Битола.

Стефан Димоски од СВР Охрид информира дека за приведеното лице претходно е пријавено дека на улица „Прилепска“ во Кичево, се обидел да изврши обљуба врз малолетничка од едно кичевско село.

По целосно документирање на случајот, ОВР Кичево ќе поднесе кривична пријава на приведениот според член 186 од Кривичниот законик.