19.8 C
Скопје
19. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Мозаик

„Тиктокер“ ја прескокна оградата и се обиде да јава жирафа во зоолошката градина во Белград

Тиктокер, кој се претставува на споменатата социјална мрежа под името „лудибрат“, сними клип во зоолошката градина во Белград, каде се обиде да javne жирафа.

Како што пренесува Нова.рс, тој ја прескокнал заштитната ограда и влегол во делот каде живеат животните, па ја бркал жирафата.

Жирафата се обиде да побегне, а тој викна – здраво жирафо. Во еден момент се слуша глас како некој му дофрла „тиктокерот“, а тој на таа социјална мрежа рече дека е чувар во зоолошката градина.


*фотографијата е илустративна/ фото Centar.mk