19.8 C
Скопје
20. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Технологија

Инстаграм конечно воведува долгоочекувана опција

Instagram конечно ќе ја подобри употребата на оваа социјална мрежа преку десктоп и лаптопи.

Instagram постои на Dekstop, но една опција во моментов не е можна – објавување преку компјутер.

Напочеток, можевте да ги прегледувате само објавите на другите корисници, па Инстаграм со текот на времето додаде дека можете да прегледувате приказни, да коментирате и на крајот да испраќате пораки.

Тие сè уште треба да ја воведат можноста за објавување од компјутер, што ќе го сторат наскоро.

Инстаграм во моментов ја тестира најновата опција што ја вметнува, но сè уште не е познато кога можноста за објавување ќе стигне до сите, наведуваат медиумите.