9 C
Скопје
23. април 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Centar Македонија

Следува драстичен пад на температурите, но и стабилно време – Метеоцентар со детална прогноза

Следува период на стабилно време со пораст на дневните температури. Утринските во следните два дена на повеќе места ќе бидат негативни и под просекот за овој период од годината.

Прогноза за 10.04.2021
Минимална температура: -5°C до 3°C
Максимална температура: 12°C до 19°C
Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

Прогноза за 11.04.2021
Минимална температура: -3°C до 5°C
Максимална температура: 15°C до 21°C
Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Прогноза за 12.04.2021
Минимална температура: 0°C до 6°C
Максимална температура: 17°C до 23°C
Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.