Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Македонија

Скопјанец пронајден мртов во неговиот стан

62 годишник од Скопје бше пронајден починат во неговиот дом во Скопје.

Според информациите на МВР засега не се познати причините за настапување на смртта.

Како што информира полицијата на 18.01.2021 на 15 минути до 17 часот во СВР Скопје било пријавено дека во сопствениот дом мртов е најден П.С.

По наредба на Јавен обвинител телото на починатиот било дадено на обдукција во Институтот за судска медицина. Увид извршен.