-2.1 C
Скопје
20. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Centar Македонија

Трагедија во Тетово: Шестгодишно девојче загина во сообраќајка – ја прегазил „голф“

фото Pixabay / илустрација

Шестгодишно девојче од Тетово го изгуби животот откако како пешак било удрено вчера од возило околу 18 часот на булеварот „Видео Смилевски-Бато” во Тетово, информира Тетовската полиција. Во девојчето удрил автомобил фолксваген голф управуван од 30 годишник од село Фалише.

-Од удирарот девојчето добило тешки телесни повреди од кои по пренесувањето во Тетовската клиничка болница подлегнало. Возачот учесник во несреќата е обезбеден за понатамошната постапка, информира портпаролот Марјан Јосифоски.

Во тек е увид што го води јавен обвинител, а учествува и екипа од СВР Тетово.