-2 C
Скопје
16. јануари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија ТОП ВЕСТИ

Се обидел да ја силува снаата, полицијата го уапси – Драма во Кичево

На 28.11.2020 околу 06.15 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека во семејната куќа, Ф.И.(40) се обидел да изврши обљуба на неговата снаа.

Истиот ден во 07.20 часот тој бил лишен од слобода и задржан во полициска станица.

По целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.