Секогаш во средиштето на збиднувањата...

ПРВ СНЕГ: Побелеа Маврово и Пелистер, што најавуваат метеоролозите? (видеа)

Снег денес попладне и вечерва паѓа во Маврово, Пелистер, Нижеполе и на Караџица.

Слаби врнежи од снег беа забележани и на Ѓавато.

Во следните денови ќе се задржи стабилно време со пониски утрински температури, кои на повеќе места ќе се спуштаат под -5 степени.

Во понеделник, како и во втората половина од следната седмица по одделни котлини ќе има појава на магла и таму температурата ќе остане пониска во текот на денот.

Во вторник ќе дува умерен северен ветер.

Прогноза за 23.11.2020
Минимална температура: -10°C до -3°C
Максимална температура: 7°C до 15°C
Утрото многу студено, преку денот сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер. По одделни котлини ќе има појава на утринска магла.

Прогноза за 24.11.2020
Минимална температура: -7°C до 0°C
Максимална температура: 8°C до 15°C
Сончево со умерена облачност и со умерен северен ветер.

Прогноза за 25.11.2020
Минимална температура: -9°C до -1°C
Максимална температура: 7°C до 13°C
Сончево со мала до умерена облачност и со слаб променлив ветер.

видеа: Facebook/youtube

МАРКЕТИНГ