Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Приведен тетовец баран по потерница за издржување на затворска казна

Вчера пред угостителски објект во Тетово од полициски службеници од СВР Тетово, врз основа на издадена судска наредба, приведен е Т.Г.(60) од Тетово, за издржување на казна затвор.

Лицето е спроведено во Казнено – поправната установа Затвор – Тетово за издржување на казната.

Маркетинг