Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Магла, па дожд – Метеоцентар со детална прогноза за времето

Продолжува периодот на претежно стабилно и суво време со магла по котлините, без поголеми промени на температурата. Во петок и сабота попладне во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд.

Прогноза за 12.11.2020
Минимална температура: -3°C до 5°C
Максимална температура: 11°C до 17°C
Сончево со мала локална облачност, по котлините со појава на магла и ниска облачност.

Прогноза за 13.11.2020
Минимална температура: -4°C до 5°C
Максимална температура: 12°C до 18°C
Умерено до значително облачно, по котлините со појава на магла. Попладне во западните делови ќе има услови за слаб локален дожд.

Прогноза за 14.11.2020
Минимална температура: -5°C до 3°C
Максимална температура: 13°C до 20°C
Сончево со умерена облачност, претпладне по одделни котлини со појава на магла. Во западните делови попладне ќе има услови за слаб локален дожд.

МАРКЕТИНГ