Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Трагедија во Куманово: Младо момче загинало на работно место

Младо момче вчера паднало и од здобиените повреди, починало на работно место во Куманово.

„На 16.09.2020 во 14.30 часот било пријавено дека во производствен погон во фабрика во Куманово, А.Д.(22) од Скопје, додека извршувал работни задачи, паднал и од здобиените повреди починал на местото“ соопштуваат од полиција.

Од страна на лекар била констатирана смрт, а по наредба на Јавен обвинител, телото на починатиот било дадено на обдукција. Извршен бил увид од увидна екипа од СВР Куманово.

спонзорирано: