12.8 C
Скопје
15. јуни 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Centar Бизнис

Повторно поевтинија горивата

Бензините од ноќеска на полноќ поевтинија за еден денар, а дизелот и Екстра лесното масло за домаќинство за денар и половина, одлучи вчераРегулаторната комисија за енергетика.

Новата цена на Еуросупер БС-95 изнесува 58,50 денари, а Еуросупер БС-98 се продава по цена од 60,50 денари за литар.

Еуродизелот и Екстра лесното масло за домаќинство чинат 49 денари за литар.

Малопродажната цена на Мазутот се намалува за 1,407 ден/кг со што сега се продава по цена од 24,549 ден/кг