Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Метео предупредување: Следува топлотен бран, еве какво време да очекуваме следните 4 дена

Ќе продолжи периодот на сончево и се потопло време со пораст на дневната температура. Особено топло ќе биде во недела и понеделник, кога во најголемиот дел од земјава температурата ќе надминува 35 степени. Од вторник за неколку степени посвежо време.

Прогноза за 30.08.2020
Минимална температура: 12°C до 19°C
Максимална температура: 32°С до 36°C
Сончево и многу топло. УВ=8

Прогноза за 31.08.2020
Минимална температура: 12°C до 20°C
Максимална температура: 32°C до 39°C
Претежно сончево и многу топло. УВ=8

Прогноза за 01.09.2020
Минимална температура: 13°C до 21°C
Максимална температура: 27°C до 35°C
Сончево и топло со мала до умерена облачност и услови за краткотраен пороен дожд во северните делови. УВ=7

спонзорирано: