Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Познати деталите за трагедијата во Грешница – 18-годишно момче загина од струен удар

фото Архива на Centar.mk

МВР ја потврди информацијата на Centar.mk за трагичниот случај во Кичевско. Имено на 04.08.2020 во 17.11 часот во Полициската станица Кичево било пријавено дека во куќата на Ч.Б. од с.Грешница, Б.З.(18) од Кичево се здобил со повреди предизвикани од струен удар.

Тој бил пренесен во Медицинскиот центар Кичево, каде што починал. Извршен бил увид на местото на настанот од увидна екипа од Полициската станица Кичево.

спонзорирано: