Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Дурловски духовит: Ми влета мислата дека господинот Заев на таа делница реконструира експресна хипервселенска траса и морав #пато масовно да го поместам

Носителот на листата на ВМРО ДПМНЕ во петтата изборна комисија Игор Дурловски со реакција на твитер, откако се најде на шеги во јавноста поради неговиот вчерашен гаф:

Ми влета мислата дека господинот Заев на таа делница реконструира експресна хипервселенска траса и морав #пато масовно да го поместам, пишува Дурловски.

error: Соддржината е заштитена.