29.8 C
Скопје
5. август 2021
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
Македонија ТОП ВЕСТИ

Нема нова вонредна состојба, Македонија се враќа во нормала

Претседателот Стево Пендаровски предмалку соопшти дека нема намера да прогласи нова вонредна состојба.

Пендаровски соопшти дека нема потреба од нова вонредна состојба, а Владата не испратила барање за продолжување на новата вонредна состојба.

Изборите сепак не зависат од вонредната состојба, рече Пендаровски, кој рече и дека со Владина уредба може да се измени датумот за гласање.

Повеќе на следниот линк:

https://center.mk/blog/2020/06/12/pendarovski-nema-da-ja-prodolzham-vonrednata-sostojba-liderite-da-sednat-i-da-se-dogovorat/