Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Беа како вистински браќа: Хрватскиот пејач во шок и неверица се прости од Вучиќ- „еднаш кога и јас ќе дојдам горе стари…“ (ФОТО)

Хрватскиот пејач Владо Калембер се збогува со својот пријател, музичар и телевизиски водител Драган Вучиќ, кој во понеделникот почина од коронавирус.

Калембер му посвети емотивна објава на Вучиќ.

-За жал, изгубив уште еден одличен пријател, еден од најпознатите македонски ТВ водители. Тажно… Збогум стари … Кога и да ми се јавеше, велеше:„ Здраво, стари! “ Неодамна ми испрати една од твоите песни за да снимиме дует. Еднаш кога и јас ќе заминам горе ќе ја понесам таа снимка … па ќе ја отпееме”, напиша Калембер на својот Инстаграм профил со фотографијата заедно со Вучиќ.

Инаку, Владо Калембер беше еден од учесници во серијалот емисии за готвење на Драган Вучиќ, “Гурмански муабети“.

спонзорирано: