22.8 C
Скопје
13. април 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈАТОП ВЕСТИ

Николовски распали по Јанушев: Ќе се одговара за набавката автобуси во ЈСП, за фалсификување лични карти, за автопатските провизии!

„Ќе се одговара и за набавката на автобуси во јавното претпријатие, ќе се одговара и за фалсификувањето на лични карти,ќе се одговара и за автопатските провозии кои што се случуваа, ќе се одговара другар Јанушев за се во државата“, му порача генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски, во вечерашното соочување во „Топ тема“ на ТВ Телма на генсекот на ВМРО ДПМНЕ Јанушев.

Спонзорирано: