Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Снег, па сонце – Драстична промена на времето

Утре ќе преовладува променливо облачно време со умерен до засилен северен ветер. Претпладне на повисоките места и на планините ќе има услови за слаб снег. Во следните денови времето ќе биде стабилно, повремено со засилен ветер.

Прогноза за 23.02.2020
Минимална температура: -7°C до -1°C
Максимална температура: 12°С до 18°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен северозападен ветер.

Прогноза за 24.02.2020
Минимална температура: -4°C до 2°C
Максимална температура: 11°C до 19°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, особено вдолж Повардарието.

Прогноза за 25.02.2020
Минимална температура: -3°C до 3°C
Максимална температура: 12°C до 18°C
Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува умерен јужен ветер.