Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Скопјанец каснат од куче скитник

На 13.02.2020 околу 13.00 часот во Полициската станица Карпош, П.Р.(67) од Скопје пријавил дека на ул.„Шекспирова“ бил каснат од куче скитник во пределот на левата нога.