Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Мухамед Зекири обзнани: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција!

Мухамед Зекири, пратеник од редовите на СДСМ на социјалните мрежи порача дека ВМРО ДПМНЕ и ДУИ ја обновиле нивната коалиција.

-Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско криминално лице заедно со нивните побратими од ВМРО ДПМН, напиша Зекири и додаде:

ДУИ И ВМРО ДПМНЕ ја обновија нивната криминална коалиција и коалиција на тесните интереси на одредени кругови во нивните редови.
СРАМОТА!, вели Зекири.

Реакцијата на Зекири следуваше откако генералниот секретар на СДСМ, соопшти дека трпението на владејачката партија е при крај и дека доколку продолжи кочничарењето на важните закони се отвора можноста за ново парламентарно мнозинство и редовни избори во декември.

вонредна вест: СДСМ со жестока реакција најави формирање на ново парламентарно мнозинство, ако антизападните сили продолжат со кочничарење во парламентот

,

спонзорирано: