Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Детали за тешката несреќа од утрово – Три лица повредени

фото Архива на Centar.mk

Три лица се полесно повредени во сообраќајка што утрово околу 8 часот се случи пред велешкото село Иванковци, наспроти гробиштата.

Повредените со возило на Брза помош, по укажаната прва медицинска помош, итно биле пренесени во Велешката болница

Несреќата се случила така што имало судир на автомобил во комбе, кое пак претходно било судрено со друго комбе.

Повредените лица се од автомобилот.