15.8 C
Скопје
27. февруари 2024
Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
МАКЕДОНИЈА

Снежно на Ѓавато и Стража – АМСМ со важна информација за возачите

Сообраќајот на државните патишта се одвива непречено, по наместа влажни коловози.

Врнежи од снег има на Попова Шапка, во Крушево, Маврово и на планинските премини Стража, Ѓавато и Пресека, при што треба да се вози претпазливо.

Од АМСМ информираат дека интензитетот на сообраќај на патните правци надвор од градските средини е умерен. На граничните премини, од македонска страна, нема подолги задржувања за влез и за излез од државата.