Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија

Времето се менува: УХМР ги објави прогнозите за викендов

За време на викендот ќе има зголемена облачност и ќе дува умерен северен ветер.

Утре на пониските места ќе има повремен локален дожд, а на планините снег.

Поради спуштање на постудена воздушна маса во ноќните часови кон недела и во недела претпладне врнежите на места ќе преминуваат во снег и ќе бидат со послаб интензитет.

Потоа ќе се задржи стабилно време со услови за појава на магла по одделни котлини.