Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија ТОП ВЕСТИ

Студ и магла низ Македонија: Детална прогноза за времето

Утре и во петок ќе се задржи стабилно време со појава на магла по одделни котлини. За време на викендот ќе има појава на зголемена облачност, на некои пониски места со повремен слаб дожд, а на планините слаб снег.

Прогноза за 10.01.2020
Минимална температура: -9°C до -1°C
Максимална температура: 3°С до 12°C
Стабилно, на планините сончево и потопло а по одделни котлини ќе има појава на магла.

Прогноза за 11.01.2020
Минимална температура: -7°C до -2°C
Максимална температура: 5°C до 12°C
Променливо облачно со слаб дожд на некои пониски места и слаб снег на планините. Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Прогноза за 12.01.2020
Минимална температура: -4°C до 2°C
Максимална температура: 4°C до 10°C
Променливо облачно. Попладне облачноста ќе се намалува и ќе има услови за појава на магла по некои котлини.