Centar.mk – Вести, бизнис, забава, спорт…
MeteoCentar Македонија

Времето се менува: УХМР издаде ново метео предупредување

Денес ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец кој наместа ќе достугнува брзина од 70 км. на час.

Преку ноќта и утре претпладне, во Повардарието и источните делови ветерот ќе продолжи повремено да засилува.

Утре кон крајот на денот брзината на ветерот ќе се намали. Во следните денови времето ќе биде сончево и студено повремено со мала до умерена облачност. Утринските температури насекаде ќе бидат негативни.