8 C
Скопје
26. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Спорт

Трагедија – почина македонски фудбалер од ФК Пролетер Тумчевиште

„Црн ден за Тумчевиште, црн ден за Фк Пролетер црн ден за сите нас штотуку загубивме наш брат и борец на терен. Почивај во мир голем човеку премногу ќе ни фалиш. Фк Пролетер изразува сочуство до семејството“, напишаа на социјалната мрежа „Фејсбук“ од клубот, пренесе Sportm.mk

https://www.facebook.com/984712561620338/posts/2614679305290314/?d=n