Секогаш во средиштето на збиднувањата...

Ни доаѓа снегот: Какво ќе биде времето во следната недела?

И утре ќе преовладува сончево и потопло време со мала до умерена облачност, но по одделни котлини ќе има појава на магла и ќе се задржи постудено.

Под влијание на серија влажни бранови од вторник ќе има нови врнежи од дожд, а на планините од снег.

Прогноза за 10.12.2019
Минимална температура: 0°C до 7°C
Максимална температура: 7°С до 12°C
Претежно облачно, попладне со врнежи од дожд, а на планините од снег. Ќе дува умерен, кон крајот на денот повремено засилен ветер од североисточен правец.

Прогноза за 11.12.2019
Минимална температура: 0°C до 6°C
Максимална температура: 4°C до 10°C
Променливо облачно, претпладне со локален дожд, а на планините и на повисоките места со повремен снег. Ќе дува умерен ветер од северен правец.

Прогноза за 12.12.2019
Минимална температура: -5°C до 2°C
Максимална температура: 6°C до 12°C
Променливо облачно, кон крајот на денот со локален дожд.

loading…