18 C
Скопје
26. февруари 2021
Centar.mk – Дознај сѐ!
Македонија

Јовановиќ: Тоталитаризам во срцето на Мицкоски

Зад искинатата завеса на груевизмот се плази јазикот на Мицкоски. Завесата може да ја вратиме, претставата може да продолжи како ништо да не се случило, тоа не смееме да си го дозволиме. Ни преостанува да не ги изневериме очекувањата, а тие се: Мицкоски и неговата партија се длабоко тоталитарни, нема да ѝ донесат ништо добро на оваа земја. – пишува Ненад Јовановиќ во колумна за Слободен печат.

Целата колумна прочитајте ја на следниот ЛИНК.